Už je tomu přes rok, co jsem zde shrnul aplikace, které používám dnes a denně a které bych se nebál doporučit ostatním.
Jak se ukázalo, tak zase tak dobré nebyly a proto jsem se rozhodl napsat díl druhý se zaručeně lepšími aplikacemi, které používám dnes a které byste jistě mohli využívat i vy.
Jednou z velkých změn, je u mě fakt, že jsem se rozhodl za aplikace platit. Ono to má nesporné výhody, protože, když už se člověk rozhodne zaplatit, rozmyslí si dvakrát, za co že to bude a hlavně se nestane, že by si svinil telefon balastem, který by mohl být nebezpečný, jak mě, tak mému okolí a k tomu by zpomaloval telefon.
No a cože to tedy?
1) Pure Grid Calendar Widget
Jedná se o widget, který rozhodně není jednoduchý a chvilku trvá, než se člověk zorientuje ve všech možnostech nastavení, ale po pár pokus omylech, lze zjistit, že škála možností je prakticky nevyčerpatelná a na konec zjistíte, že na poměrně malém prostoru, máte zorganizovaný přehledně veškerý volný čas.
Údaje kalendáře jsou načítány, jak jinak než z Googlu, kdy jsou podporovány i funkce jako načítání narozenin a státních svátků. Pokud by se náhodou stalo, že by někdo nevěděl, tak je to již nějakou dobu co Google, podporuje načítání narozenin nativně a to formou kalendáře, který si můžete přidat do pohledu. Je to funkce kolonky "Jiné kalendáře", kde je po kliknutí na šipku v záhlaví
.png)


kdy hned na úvodní obrazovce jsou státní svátky a narozeniny přátel z kontakt listu si můžete aktivovat v záložce "Další".
Tímto si zobrazíte opravdu většinu potřebných věcí nehledě na to, že zda -li máte nasdílené nějaké kalendáře s rodinou, tak ty lze pro na čítání rovněž aktivovat a mít tak vše na jednom místě. Co se týče zvýrazňování událostí, tak s nimi widget pracuje opravdu velice obstojně a v i tak malém prostoru, jako to mám například já, máte stále přehled o konaných událostech.
Zrovna tak, jako možností nastavení, má i galerie skinů opravdu úctyhodné množství položek. Nicméně já nejsem na výrazné barvičky, takže jsem zůstal u skinu Fully transparent.
Ke stažení: http://goo.gl/V8d88
2) Tasks
Minimalistický To Do organizér, který načítá z Googlu, takže máte své úkoly stále po ruce. Samozřejmostí je poměrně jednoduchý widget, který podporuje funkci změny velikosti tažením. Lze jej díky tomu vměstnat na ploše opravdu kamkoliv.
Ke stažení: http://goo.gl/WI4Ns
3) Google Authenticator
Jeden z nejpoužívanější programů, který jsem mohl pořídit. Vzhledem k tomu, že Google již notnou chvíli podporuje dvou krokové přihlášení, byla jen otázka času a díky bohu za to, protože ač si mnoho lidí nemůže druhý krok ve formě sms vynachválit, tak mě sms chodili vždy s měsíčním zpožděním což byla docela otrava. Jakmile vyšel authenticator, dal jsem si opravdu tu práci s pochopení nastavení zabezpečení a dnes už bez něj opravdu nedám ani ránu.
Ke stažení: http://goo.gl/qmgcF
4) gReader pro
Vzhledem k tomu, že aktivně využívám Google Readeru, kde už mám pěknou sbírku informačních kanálů, naskytla se potřeba jednoduché obsluhy v mobilu, abych mohl číst své oblíbené noviky, kdekoliv a kdykoliv. Ač má Google svůj vlastní program, který je poměrně svižný v načítání kanálů, tak mu chybí (teda aspoň chyběla jedna zásadní věc, kterou není nic jiného, než načítání celých článků v rámci aplikace, bez nutnosti přecházet v mobilu na internetové stránky, které ještě v dnešní době z notné části nejsou optimalizované pro mobilní prohlížeče. Kromě pohodlného čtení, tato vlastnost přináší úsporu v načítání dat a pokud sledujete některý z webů, jež podporuje diskuzní modul Disqus, tak můžete přispívat pohodlně rovnou z aplikace.
To je však výčet jen minima mnou využívaných možností. Program skýtá nepřeberné množství nastavení v kterém se vyblbne kdejaký rýpal.
Ke stažení: http://goo.gl/pTnKt
5) Alfréd
Kdo občas mrknete na televizi, tak jste jistě postřehli reklamu na tohohle pomocníka v domácnosti. Jednoho dne jsem neodolal a rozhodl se omrknout o co vlastně jde. Mno a od té doby je Alfréd součástí mého a přítelkyně telefonu. A co že, to tedy je? Jedná se o český manažer nákupních seznamů, který v základu nabízí seznamy základních potravin, které lze skládat do nákupních seznamů, které lze sdílet mezi více lidí v domácnosti. Díky podpoře push notifikací, se na druhém zařízení objeví informace o sdílení, během mžiku.
Mezi další vychytávky patří například seznam receptů který není nijak extrémně rozsáhlý, ale i tak se tam dá najít pár docela dobrých pokrmů, které lze vybrat, vytvořit podle ingrediencí nákupní seznam a následně uvařit podle stručného popisu. Vkládání poznámek už je tak nějak podmínkou a jako malý bonus, lze vést seznam domácích zásob, u kterých umí Alfréd hlídat datum spotřeby, ale to už je opravdu organizační extrém, který jsem teda nepodstoupil.
Alfréd není dokonalou aplikací, je toho ještě dost k vychytání, ale tak na sem tam rychlé použití se hodí a sledovat ho nějaký čas neuškodí. Co kdyby se náhodou stal ještě lepším.
Ke stažení: http://goo.gl/m97pJ
6) Pivníček
Poslední dobou se docela často stává, že se člověk ocitne v hospodě, kde si barmanskej pochybného vzhledu a původu syslí lístek za barem a připisuje čárky podle paměti, která je stejně nevábná jako jeho vzhled.
Ono teda, abych nekřivdil ošklivejm barmanskejm, oni se vás dneska snažejí oškubat i v rádoby slušném podniku a v tuhle chvíli nastupuje jednoduchost, ve které je krása.
Pivníček, je prostě interaktivní pivní, vinný, jídelní lístek, který si přinesete do hospůdky, rychle naklapete co budete pít a pak už jen děláte čárky.
Jednotlivé položky lze zapisovat s cenou, plně modifikovatelným názvem a i obsahem alkoholu, takže jsou hlídány opravdu všechny aspekty konzumace. Zrovna tak lze tvořit seznam oblíbených nápojů, takže se při případné opakované návštěvě podniku, vyhnete zdlouhavému nastavování.
Je to taková kravinka, ale je pravda, že už mi byl pivníček dvakrát nápomocný a takovému argumentu se barmanský nebo prohnaný kámoš těžko brání. Na druhou stranu je klidně možné, že zjistíte, že pijete víc, než jste si dosud mysleli.
Ke stažení: http://goo.gl/4gCCr
7) jetAudio basic
Nikdy jsem nepatřil k hudebním nadšencům který má milardy skladeb, na miliardě různých zařízeních, v miliardě různých playlistech a to vše pečlivě otagované, s co možná nejpodrobnějšími údaji. Tohle mě opravdu nikdy nebavilo. Co měsíc se mi líbí něco uplně jiného, takže skladby telefon penetrují v poměrně rychlých intervalech, tudíž není ani čas na nějakou přehnanou péči.
Je až neuvěřitelné jak je těžké sehnat hudební přehrávač, který umí přehrát složku, tak jak leží a běží a přitom by stál i trochu za to, nějakou tou zajímavou funkcí.
Byla doba, kdy jsem svoje hledání opravdu vzdal a používal jsem prostě jen Google music přehrávač, který svou jednoduchostí neurazil. Jenže, jednoho dne jsem zaslechl
nebo přečetl, doporučení právě na jetAudio, kdy mě právě tohle doporučení, zaujalo zmínkou o přehrávání ze složky. Není snad nic, co by program neuměl (i když mnoho v premiové verzi), ale k tomu všemu přihazuje právě přehrávání ze složky.
Já osobně od programu nic víc nechtěl, takže já jsem naprosto spokojený a věřím, že i zapřísáhlí organizátor své muziky si přijde na své.
Ke stažení: http://goo.gl/lFRMN
8) Astro File manager
Dlouhou dobu jsem používal ES File Explorer, ale ten mě nějak omrzel, takže jsem se poohlédl po alternativách, co nám Play nabízí a narazil jsem na poměrně vysoce hodnocený Astro, který ani nevypadal špatně. V době, kdy jsem ho instaloval, podporoval, jako bonus pouze Dropbox, kdy nahrávání a stahování souborů fungovalo opravdu velice spolehlivě, takže jsem jej začal využívat na plno a ono opravdu slouží do dnes. V několika posledních postupně začal podporovat přímo i Google disk, box a Facebook, takže lze soubory přímo nahrát odkudkoliv kamkoliv. U Facebooku je jen škoda, že jejich api nepodporuje z takových to aplikací, vytvářet rovnou celá alba, i kdyby to mělo být třebas jen podle názvu složky. Nicméně to je jen maličkost.
Jinak je Astro normální file explorer, který si nehraje na žádný profesionální nástroj. Uživatelsky je přívětivý a zatím mi v něm nic výrazně nechybělo.
Ke stažení: http://goo.gl/dGgDR
9) Sleep as Android
To jsem se takhle jednou porozhlédl po jiném, než systémovém budíku a narazil jsem na tenhle prográmek, který krom inteligentního buzení nabízí i možnosti sledování spánku. Nejsem, žádnej odborník, takže se nebudu dlouze rozepisovat, na jakých principech co funguje, ale pouze podotknu, že telefon sleduje spánek na základě hluku (takže mě sledovat problém nemá), otřesů a délky, kdy to na konci nějak všechno porovná, zprůměruje a na konci vám vyplivne, jak kvalitně jste podle něj spali.
Zajímavé na tom je, že jsem se několikrát přistihl, že programu dávám za pravdu. Když mi vypršelo 30 dní zkušební doby, tak jsem do toho těch pár korun dal s tím, že to pojmu, jako experiment, zda sledováním spánku se dopracuji k nějakému závěru, kdy bych měl a jak ideálně spát.
Kromě sledování spánku, však program obsahuje i pár dalších vychytávek, mezi kterými bych asi zmínil buzení několika různými skladbami v řadě a pak originální způsoby típání budíku, kdy musíte buď telefonem třást asi minutu, najít nespící ovečku v hordě nebo dojít s telefonem ke QR kódu v jiné místnosti. Zatim jsem teda zustal u oveček, ale asi na sebe začnu aplikovat některý z extrémů.
10) Plants vs Zombies
Hříčka, která mě zatim bavila jen na PC, přišla konečně na mobil a i když si za ni účtují cca 70 korun, tak to za to stojí. Hraje se to dokonce lépe, jak na pc, když člověk může použít víc dotyků najednou, tak je mnohem rychlejší při plnění výzev, které hra nabízí. Trochu mi zde chybí možnost zrychlení tempa, ale tak to je asi to nejmenší.
Větší škoda je, že hra neobsahuje mini hry, které byly také velice zábavné a nezbývá než doufat, že je tvůrci brzy dodají.
Ke stažení: http://goo.gl/3lKXm
No a to by bylo asi všechno. Doufám, že bude seznam zase někomu nápomocný nebo inspirací.
Komentáře