Přeskočit na hlavní obsah

Offline mapy pro c:geo

Jsem dneska zase blbnul s offline mapami a narazil na problém s aplikací c:geo. Je sice moc pěkné, že umím vytvořit kdejaké offline podklady pro velkou škálu aplikací, navigací a pod., pomocí MOBACu (což jsem popisoval zde), ale pro c:geo se mi nedařilo přijít na správnou kombinaci.
Naštěstí strýček Google dneska spolupracoval poměrně rychle a já narazil na stránku http://osm.paws.cz/, kde se autor věnuje aktualizaci mapových podkladů pro kačery a to rovnou pro aplikaci c:geo, ve formátu, který podporuje.
Doporučuji na stránkách stáhnout soubory "czech_republic_gccz.map" a "osmarender_gccz.zip".
První jmenovaný, je soubor s mapovými podklady a má nějakých 280 MB, což není na celou Českou republiku vůbec špatné a druhé jmenované jsou turistické značky, stezky, cyklostezky, atp.
Jakmile oba soubory stáhnete, stačí je nahrát na SD kartu telefonu a v aplikaci c:geo, udělat dva jednoduché kroky.
První, najděte položku "Složka s offline mapami" a klikněte na tlačítko označené třemi tečkami. Aplikace prohledá SD kartu a nabídne vám soubor s mapou, ten stačí kliknutím na něj potvrdit.
Druhá, je pak volba "Složka s vlastními offline tématy map (nepovinné)", zde rovněž klikněte na tři tečky a zvolte cestu k souboru, kde máte uloženou složku s obsahem, z osmarender_gccz.zip.
No a pak stačí v sekci "Mapové zdroje", vybrat "OSM: Offline - Czech_republic_gccz", jít na hlavní stránku, otevřít například Aktivní mapu a ta se Vám otevře, již s offline mapovým podkladem. Zde už je jen třeba v menu "Režimy mapy", kliknout na "vybrat téma mapy" a zaškrtnout "osmarender_gccz ", což zobrazí i značky.
Doufám, že pro Vás bude tenhle stručný návod stejně užitečný, jako je nyní pro mě.

Edit.: Jako zdroj lze použít i tento odkaz: http://download.mapsforge.org/maps/, je tam i více zemí, kdyby jste se snad chystali lovit za hranicemi. Tímto děkuji za doporučení, panu Ughovi.
 

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tip na aplikaci: URL Shortener

To si člověk přečte krásný článek, o který se chce podělit s blízkými, navštíví pěkné místo, které chce poslat zobrazené na mapě nebo prostě jen narazí na fotku, která jej dojme k slzám a chce to zkusit i na jiných. Takových příkladů je mnoho. Zrovna tak je i spousta stránek, kterým optimalizace URL adres jejich obsahu vůbec nic neříká, a tak se mnohdy stane, že pošlete někomu odkaz v chatu, který má dvacet řádků a nedej bože, že se v něm vyskytuje nějaká mezera, protože to z pravidla odkaz rozdělí a polovina z něj se stane neaktivní. Člověk na druhé straně musí text kopírovat, přenést jej do adresní řádky a doufat, že na kousek nezapomněl. Pohodlí jednoho kliknutí je ty tam.

Internet Explorer 9

Jsou to dva dny co s velkou pompou vyšel Internet Explorer s pořadovým číslem 9 a strhla se vlna srovnávacích testů, které jako měli ukázat, jak je skvělej úžasnej a tak. Rozhodl jsem se, tak nějak zdlouhavě a hlavně nudně sepsat, jak to vidím já. Opravdu jsem se snažil odolat všemožnými metodami, které měli odpoutat mou pozornost a nečíst ony články, ale voodoo panenky došli a když není co píchat, tak se dříve nebo později nuda dostaví a člověku nezbude nic jiného, než propadnou onomu šílenství a ten zpropadenej IE9 vyzkoušet. Musím uznat, že Microsoft opět nezklamal. Využil veškerých příležitostí co měl a vykradl snad všechny ty dobré věci, které konkurenci dělají konkurencí. Jistě by se našel nějaký hnidopich, který by se s semnou přel, že oni se vykrádaj, tak nějak všichni a já bych mu to nevyvracel, ale beru to podle toho, co vyšlo dřív a z tohohle pohledu vycházím se svým stanoviskem. IE9, lze stáhnout na poměrně jednoduché adrese www.microsoft.cz/ie , kde si vybe...

Zápisky z geovýpravy: Terezín & Litoměřice

Odkaz na album 5.7.14 Terezín & Litoměřice Tenhle rok jsme se rozhodli absolvovat low price geocaching výpravy a vzhledem k tomu, že jsme už delší dobu plánovali výpravu do Terezína, tak jako první jsme se vydali právě tam. V době, kdy jsme s tímto plánem začínali, se tam nacházelo asi 38 klasických kešek, které provázeli postupně po celém městě. Jenže přišli povodně a došlo k obnově jen asi 18. I to je poměrně úctyhodné číslo. Vzhledem k tomu, že se zatím zaměřujeme pouze na klasiky, tak jsme se po ostatních druzích nepídili, ale číslo by se jistě vyšplhalo ještě o pěkný kousek výš. 18 bylo číslo, které by nám stačilo, ale při pohledu na mapu a zjištění, že se poblíž nachází ještě město Litoměřice, které nabízí, taky cca dalších 18 klasických krabiče k, padlo rozhodnutí, že se nejspíš podíváme i tam.