Přeskočit na hlavní obsah

Typ na aplikaci: Gravity Screen

Už je tomu nějaký čas, co používám aplikaci Gravity Screen a dnes jsem se konečně dostal k tomu, abych se o zkušenostech s jejím použitím svěřil i dál.
Začátky s aplikací nebyly žádný med, protože jsem se k ní dostal krátce po vydání a s ještě neosahaným telefonem. Vzhledem k tomu, že nastavení aplikace je kompletně v angličtině, tak to bylo chvilku peklo, ale po několika aktualizacích a překladech se mi povedlo dovést nastavení do stavu, kdy slouží přesně jak jsem si představoval, i když tu stále jsou nějaká ale.



No a o co vlastně jde? Aplikace se stará o zapínání a vypínání displeje zařízení, jak název napovídá, na základě náklonu telefonu a jeho přiblížení se k překážce. Hlavní podmínkou pro správné fungování je tedy přítomnost proximity senzoru (to je ta sranda co vypne displej, když dáte telefon k uchu), což má dnes většina telefonů a pak gravity senzory, které jsou dnes v každém chytrofounu rovněž.

Aplikace je primárně určena pro lidi, kteří telefon nosí v kapse a nebo využívají nějakého pouzdra, které jim trochu znemožňuje pracovat s postranními tlačítky. No a když to vezmu kolem a kolem, tak to v podstatě i prodlužuje životnost tlačítka vypnout, které se při použití téhle aplikace stane v podstatě nepotřebným.

No a přesně jak píši, tak se aplikace chová. Jakmile dáte telefon do kapsy, otočíte jej displejem ke stolu nebo zavřete pouzdro, dojde k okamžitému vypnutí displeje a zamčení telefonu. Přesně opačně se pak telefon zachová, když dojde k vytažení telefonu z kapsy nebo otočení displejem nahoru.
Ze začátku to bylo docela peklo, zvyknout si na fakt, že bych neměl zmáčknout tlačítko power, abych telefon mohl používat, ale netrvalo ani týden a už jsem začal zapomínat, že nějaké takové tlačítko existuje. Zrovna tak jsem nějaký čas zápolil s faktem, že bych měl telefon pokládat displejem dolu, ale vzhledem k tomu, že nikdy neleží na ničem ostrém nebo snad na betonu, tak se na to zvyknout dalo také docela snadno. Nehledě na to, že dnešní lepší telefony mají skla displeje pokryté většinou Gorila Glass, které je proti takovému používání chráněné a ty co by snad Gorilu neměli, tak mohou využít nepřeberného množství fólií, které se o ochranu postarají většinou stejně kvalitně. Já gorilou ani fólií nedisponuji a telefon po takovémto používání žádnýma neběžnýma vadama na kráse netrpí.

Jediné co se mi do dnes nepodařilo vychytat, je chování telefonu, pokud je na stůl položený zády. Sice je v nastavení příslušná možnost, kterou lze aktivovat, takže jakmile je telefon ksichtem nahoru i tak se vypne a je zde i bezpečnostní nastavení, že pokud ne, tak se tak má stát za xy minut, ale na mém lowákovi to funguje, jak se tomu zachce. Neměl jsem možnost vyzkoušet to na žádném kvalitnějším telefonu, ale myslím si, že u mě to bude (ne)kvalitou senzorů. Je i třeba se vážně pověnovat nastavení, protože při nesprávném nastavení je zde pak docela velký nárok na baterii, které se významně zkrátí výdrž.

Až na tyhle drobné vady na kráse, jsem přesvědčen, že trpělivému uživateli, který věnuje trochu času nastavení, bude sloužit perfektně a bude se pak moct radovat z maličkostí, jako je zapnutí telefonu mávnutím nad jeho displejem, což je mimochodem osom. Jak jsem zmiňoval nároky na baterii jsou větší, ale po vyladění nastavení, se dneska stále držím s výdrží chytrofounu nějakých 15 hodin běžného užívání, což je dostatečné, vzhledem k tomu, že před apkou vydžel třeba jen o dvě, tři hodiny dýl.

Přikládám fotky mého nastavení, jak to mám já, tak pro inspiraci:
  




Ke stažení na

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tip na aplikaci: URL Shortener

To si člověk přečte krásný článek, o který se chce podělit s blízkými, navštíví pěkné místo, které chce poslat zobrazené na mapě nebo prostě jen narazí na fotku, která jej dojme k slzám a chce to zkusit i na jiných. Takových příkladů je mnoho. Zrovna tak je i spousta stránek, kterým optimalizace URL adres jejich obsahu vůbec nic neříká, a tak se mnohdy stane, že pošlete někomu odkaz v chatu, který má dvacet řádků a nedej bože, že se v něm vyskytuje nějaká mezera, protože to z pravidla odkaz rozdělí a polovina z něj se stane neaktivní. Člověk na druhé straně musí text kopírovat, přenést jej do adresní řádky a doufat, že na kousek nezapomněl. Pohodlí jednoho kliknutí je ty tam.

Internet Explorer 9

Jsou to dva dny co s velkou pompou vyšel Internet Explorer s pořadovým číslem 9 a strhla se vlna srovnávacích testů, které jako měli ukázat, jak je skvělej úžasnej a tak. Rozhodl jsem se, tak nějak zdlouhavě a hlavně nudně sepsat, jak to vidím já. Opravdu jsem se snažil odolat všemožnými metodami, které měli odpoutat mou pozornost a nečíst ony články, ale voodoo panenky došli a když není co píchat, tak se dříve nebo později nuda dostaví a člověku nezbude nic jiného, než propadnou onomu šílenství a ten zpropadenej IE9 vyzkoušet. Musím uznat, že Microsoft opět nezklamal. Využil veškerých příležitostí co měl a vykradl snad všechny ty dobré věci, které konkurenci dělají konkurencí. Jistě by se našel nějaký hnidopich, který by se s semnou přel, že oni se vykrádaj, tak nějak všichni a já bych mu to nevyvracel, ale beru to podle toho, co vyšlo dřív a z tohohle pohledu vycházím se svým stanoviskem. IE9, lze stáhnout na poměrně jednoduché adrese www.microsoft.cz/ie , kde si vybe...

Zápisky z geovýpravy: Terezín & Litoměřice

Odkaz na album 5.7.14 Terezín & Litoměřice Tenhle rok jsme se rozhodli absolvovat low price geocaching výpravy a vzhledem k tomu, že jsme už delší dobu plánovali výpravu do Terezína, tak jako první jsme se vydali právě tam. V době, kdy jsme s tímto plánem začínali, se tam nacházelo asi 38 klasických kešek, které provázeli postupně po celém městě. Jenže přišli povodně a došlo k obnově jen asi 18. I to je poměrně úctyhodné číslo. Vzhledem k tomu, že se zatím zaměřujeme pouze na klasiky, tak jsme se po ostatních druzích nepídili, ale číslo by se jistě vyšplhalo ještě o pěkný kousek výš. 18 bylo číslo, které by nám stačilo, ale při pohledu na mapu a zjištění, že se poblíž nachází ještě město Litoměřice, které nabízí, taky cca dalších 18 klasických krabiče k, padlo rozhodnutí, že se nejspíš podíváme i tam.