Přeskočit na hlavní obsah

Tip na hru: Jewels Saga

Puzzle her se skládáním kamenů, je v dnešní době už doslova nepřeberné množství. Od dob, kdy se skládali kameny pouze ve třech barvách, na čas a speciálních kombinací nebylo mnoho. Dneska se najde prakticky na sto různých vymožeností, které si tvůrci zakomponovali do svého konceptu, který se však mnohdy opírá o mikro transakce, jejichž využití si většinou vynucují nesmyslně složitými puzzle a bonusy, bez kterých mnohdy nejde dosáhnout kloudného výsledku. Vyzkoušel jsem těchto her poměrně dost, ale na konec, jsem zůstal pouze u jediné, která si nevymýšlí, k ničemu mě nenutí a spokojí se s poměrně skromným zobrazením reklam.


Jak název napovídá, jedná se o hru Jewels Saga. Tu je možno na Google Play Store, stáhnout zde.

Již při prvním spuštění, se hned po startu hry objeví reklama přes celou obrazovku a při dalších startech tomu nebude jinak. Bohužel je to daň, s kterou se musíme smířit. Pozitivní je, že se tahle reklama zobrazí pouze při spuštění a už nikdy jindy. Zrovna tak, je umístěna reklama i v hlavním menu, která se ale drží pouze tam a nikam jinam nezasahuje.

Hra není optimalizovaná pro větší uhlopříčky, takže na tabletu se 7" vypadá vskutku lacině a trochu rozmázle, ale na hratelnosti to nijak neubírá. Na mobilech do uhlopříčky 4.7", na kterých jsem měl tu možnost to vyzkoušet, vypadala hra v pohodě ostrá, takže doporučuji spíše hrát zde.

Co se týče herních módů, tady toho hra příliš nenabízí.

Arcade

Je základní herní mód, který obsahuje tři herní světy po 47 normálních a 3 bonusových levelech, kdy se v každém z levelů snažíte posbírat maximální počet hvězdiček, jež budou následně stěžejní pro otevření dalšího světa a tří bonusových levelů v tom stávajícím světě.
V prvních levelech vám hra stručně vysvětlí, jak se co ovládá, jaké kombinace, lze skládat a jak případně dosáhnout herních cílů.
V módu Arcade se střídají různé kombinace herních stylů, kdy jednou je potřeba zlikvidovat určité množství betonových bloků, při omezeném počtu tahů, jednou na čas a sem tam je třeba dosáhnout konkrétního počtu bodů buď na čas nebo při omezeném počtu tahů.
Ač to není nijak honosné, tak je hra poměrně dynamická a vždy dokonale zabije chvilku volna, kdy je potřeba.

Time

Je klasicky hra na čas, kterou známe z naprosté většiny her podobného ražení. Nenacházejí se zde žádné úkoly. Jediným cílem je přetlačit čas, který ubývá. Když se vám to povede, postoupíte o level, kdy se čas nepatrně zrychlí a je jen na vás, jak budete schopni postupnému zrychlování odolávat.

Závěr

Je trochu škoda, že hra nenabízí odstranění reklam, za nějaký rozumný poplatek. Zas na druhou stranu obsahuje sice možnost přikoupit bonusové diamanty, ale bez těch se dokonale obejdete a ač se občas cíl zdá neřešitelný, nesplnitelný, tak po pár opakovačkách jistě dojdete k řešení.
Velice sympatické je, že si hra nevynucuje žádné přihlášení k sociální síti a neotravuje se sdílením dobrých výsledků, jak je v poslední době zvykem.

Osobně jsem nad hrou strávil mnoho času a doufám, že vy na tom budete zrovna tak.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tip na aplikaci: URL Shortener

To si člověk přečte krásný článek, o který se chce podělit s blízkými, navštíví pěkné místo, které chce poslat zobrazené na mapě nebo prostě jen narazí na fotku, která jej dojme k slzám a chce to zkusit i na jiných. Takových příkladů je mnoho. Zrovna tak je i spousta stránek, kterým optimalizace URL adres jejich obsahu vůbec nic neříká, a tak se mnohdy stane, že pošlete někomu odkaz v chatu, který má dvacet řádků a nedej bože, že se v něm vyskytuje nějaká mezera, protože to z pravidla odkaz rozdělí a polovina z něj se stane neaktivní. Člověk na druhé straně musí text kopírovat, přenést jej do adresní řádky a doufat, že na kousek nezapomněl. Pohodlí jednoho kliknutí je ty tam.

Offline mapy pro c:geo

Jsem dneska zase blbnul s offline mapami a narazil na problém s aplikací c:geo. Je sice moc pěkné, že umím vytvořit kdejaké offline podklady pro velkou škálu aplikací, navigací a pod., pomocí MOBACu (což jsem popisoval zde ), ale pro c:geo se mi nedařilo přijít na správnou kombinaci. Naštěstí strýček Google dneska spolupracoval poměrně rychle a já narazil na stránku  http:// osm.paws.cz / , kde se autor věnuje aktualizaci mapových podkladů pro kačery a to rovnou pro aplikaci c:geo, ve formátu, který podporuje. Doporučuji na stránkách stáhnout soubory " czech_republic_gccz.map " a " osmarender_gccz.zip ". První jmenovaný, je soubor s mapovými podklady a má nějakých 280 MB, což není na celou Českou republiku vůbec špatné a druhé jmenované jsou turistické značky, stezky, cyklostezky, atp. Jakmile oba soubory stáhnete, stačí je nahrát na SD kartu telefonu a v aplikaci c:geo, udělat dva jednoduché kroky. První, najděte položku "Složka s offline mapami"

Munzee - tip na hru

Máte kolem sebe v poslední době čím dál více lidí, kteří propadají geocachingové mánii, ale vy se stále vzpouzíte s něčím takovým začít, protože je to už příliš mainstreamová záležitost? Nebaví vás, lézt na nepřístupná místa, pročítat kvanta informací, které se kolem kešky vyskytují? Přijde vám hra zastaralá a příliš složitá? Hledali jste alternativu, ale nepovedlo se? No pak je tu typ na velmi podobnou a však velmi jednoduchou alternativu, kterou může bez většího vynaložení sil hrát každý. Její jméno je Munzee.