Přeskočit na hlavní obsah

Chrome: spuštění stránek bez navigace

Nedávno jsem zjistil, že mnoho věcí s oblibou píši na svém notebooku, který však neoplývá žádnou zázračnou uhlopříčkou a když čas od času přepisuji nějaký text a potřebuji mít dvě okna nad sebou, šíleně mi překáží navigace v prohlížeči Chrome.
Lišty záložek se lze zbavit poměrně jednoduše, ale co s tím zbytkem, jako je adresní řádek, záložka, menu nastavení, atp.? 

Možnosti jsou v podstatě hned dvě. Záleží pak na tom, jak Vám to bude vyhovovat nejvíce. 

Do Chromu a vůbec do Windows je možné přiinstalovat doplněk, tzv. Chrome App Launcher (Spouštěč aplikací Chrome) o kterém jsem referoval v článku zde.

V podstatě jsem si vzpomněl, že jsem si jeden čas umisťoval do spouštěče i vlastní stránky a také jsem si vzpomněl na fakt, že jakákoliv aplikace může mít určeno, že se spustí jako samostatné okno, které je bez veškeré navigace a zobrazuje pouze obsah aplikace. 1+1 se dala do hromady a vzešel nápad, že takto nastavit musí jít i otevření přidaného odkazu a ejhle, je tomu opravdu tak.

Jakmile přetáhnete odkaz na stránku spouštěče, uloží se zde jako ikona stránky. Na tu lze pravým tlačítkem kliknout a vybrat z kontextového menu možnost: "Otevřít jako okno". To zajistí, že bude stránka zobrazena v samostatném okně, prostém jakékoliv navigace a jiných rušivých prvků. Tedy potřebujete-li ušetřit maximum prostoru, je to naprosto dokonalé.

Pokud se však spouštěči aplikací Chrome z nějakého důvodu bráníte, třebas že je to pro vás zbytečné, protože Google Apps stejně nepoužíváte, pak je zde možnost, udělat si takové spouštění ručně na ploše Windows.
Stačí jít do vaší složky s instalací Google Chrome (většinou: Program Files -> Google -> Chrome -> Application) a zde kliknout prvým tlačítkem na chrome.exe a ve volbě "Odeslat" vybrat "Plocha (vytvořit zástupce)".
Zástupce na ploše, pak lze pravým tlačítkem a výběrem volby Vlastnosti nastavit v poli "Cíl:" např. následovně:
"C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe" --app=http://idnes.cz
Což řekne, že se stránka indes.cz má otevřít v samostatném okně, prostém jakékoliv navigace. Zástupce přejmenujte podle cíle a je to. Takto si lze nadefinovat jakoukoliv stránku.

Jak jsem se zmiňoval výše, má to nesporné výhody v úspoře místa na displeji pokud potřebujete mít více oken vedle sebe. Lze toho dosáhnout vskutku snadno. Doufám, že Vám tenhle tip pomůže stejně jako mě. 

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tip na aplikaci: URL Shortener

To si člověk přečte krásný článek, o který se chce podělit s blízkými, navštíví pěkné místo, které chce poslat zobrazené na mapě nebo prostě jen narazí na fotku, která jej dojme k slzám a chce to zkusit i na jiných. Takových příkladů je mnoho. Zrovna tak je i spousta stránek, kterým optimalizace URL adres jejich obsahu vůbec nic neříká, a tak se mnohdy stane, že pošlete někomu odkaz v chatu, který má dvacet řádků a nedej bože, že se v něm vyskytuje nějaká mezera, protože to z pravidla odkaz rozdělí a polovina z něj se stane neaktivní. Člověk na druhé straně musí text kopírovat, přenést jej do adresní řádky a doufat, že na kousek nezapomněl. Pohodlí jednoho kliknutí je ty tam.

Offline mapy pro c:geo

Jsem dneska zase blbnul s offline mapami a narazil na problém s aplikací c:geo. Je sice moc pěkné, že umím vytvořit kdejaké offline podklady pro velkou škálu aplikací, navigací a pod., pomocí MOBACu (což jsem popisoval zde ), ale pro c:geo se mi nedařilo přijít na správnou kombinaci. Naštěstí strýček Google dneska spolupracoval poměrně rychle a já narazil na stránku  http:// osm.paws.cz / , kde se autor věnuje aktualizaci mapových podkladů pro kačery a to rovnou pro aplikaci c:geo, ve formátu, který podporuje. Doporučuji na stránkách stáhnout soubory " czech_republic_gccz.map " a " osmarender_gccz.zip ". První jmenovaný, je soubor s mapovými podklady a má nějakých 280 MB, což není na celou Českou republiku vůbec špatné a druhé jmenované jsou turistické značky, stezky, cyklostezky, atp. Jakmile oba soubory stáhnete, stačí je nahrát na SD kartu telefonu a v aplikaci c:geo, udělat dva jednoduché kroky. První, najděte položku "Složka s offline mapami"

Munzee - tip na hru

Máte kolem sebe v poslední době čím dál více lidí, kteří propadají geocachingové mánii, ale vy se stále vzpouzíte s něčím takovým začít, protože je to už příliš mainstreamová záležitost? Nebaví vás, lézt na nepřístupná místa, pročítat kvanta informací, které se kolem kešky vyskytují? Přijde vám hra zastaralá a příliš složitá? Hledali jste alternativu, ale nepovedlo se? No pak je tu typ na velmi podobnou a však velmi jednoduchou alternativu, kterou může bez většího vynaložení sil hrát každý. Její jméno je Munzee.